Özel HTC Bayındır Evde Bakım ve Sağlık KULAK DELME/PİERCİNG İŞLEMİ
Kurumumuzda ve evinizde 1 aylıktan itibaren herkese kulak delme işlemi uygulanabilir. Kulak delme küpeleriniz kurumumuz tarafından sizlere hediye edilmektedir. Takılan delim küpeleri 2 hafta boyunca hiç çıkartılmamalıdır. Açık yara olduğu için ilk hafta temizliği ve dezenfeksiyon işlemine dikkat edilmelidir.
Steril ve Temiz Ortamlarda Güvenli Kulak Deldirme
Kulak ve piercing deldirmek için kullanılan malzemelerin ve ortamın steril olması oldukça önem taşımaktadır. Vermekte olduğumuz tüm sağlık hizmetlerinde aynı hassasiyeti koruyor ve süreci sizler için acısız ve ağrısız bir hale getiriyoruz. Kulak memesi deldirmenin yanı sıra, kulak kıkırdağı ve tüm bölgelerde piercing işlemleri uyguluyoruz.
Kulak ve Piercing Deldirme İşlemleri
Ağrısız kulak ve piercing delimi için öncelikle uygulama yapılacak olan bölgenin doğru şekilde uyuşturulması ya da soğutulması gerekmektedir. Soğutma işlemi için uygulama bölgesine anestezik krem ya da sprey uygulanmaktadır. Bu sayede kişilerin hissedeceği acı hafifletilmiş olmaktadır. Kulak memesi deldirmek için yalnızca istenen küpelerin küpe tabancasına geçirilmesi ve işaretlenen bölgeye uygulanması yeterlidir. Piercing uygulamalarında, normal kulak deldirmeden farklı olarak top tutucu alet gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. Bölge temizlenir, uyuşturulur, istenilen bölge işaretlemesi yapılır, piercing tutucularla sabitleme yapılarak dokunun delinmesi sağlanır. Piercing yerleştirilerek top tutucularla sıkıştırılır, sterilizasyonu sağlanarak işlem sonlandırılır.
PİERCİNG İŞLEMLERİMİZ TÜM BÖLGELERE UYGULANMAKTADIR.
İyileşme süreci nasıldır?
İyileşme süreci sizi günlük hayatınızı engellemez, piercing bölgesine bağlı iyileşme süreci yaklaşık 4 - 12 hafta arasındadır.
Piercing sonrası egzersiz yapabilir miyim?
Göbek, meme ve dermal gibi uygulanan bölgelerde ise, yaklaşık 10 gün uzak durulmalı. Piercing bölgesini temiz ve bol giysiler giyilmesi gerek ve saçınızı piercinglerden uzak tutmanız gerekmektedir.
KÜPE VE PİERİNGLERİNİZ KURUMUMUZ TARAFINDAN STERİL VE TEK KULLANIMLIK KUTULARDA GETİRİLEREK UYGULANMAKTADIR.