Özel HTC Bayındır Evde Bakım ve Sağlık Glutatyon, hücrelere zarar verebilen reaktif oksijen moleküllerini ve serbest radikalleri hedef alıp onları yok ederek vücudu koruyan çok güçlü bir antioksidandır.

Glutatyon, vücudumuzun ürettiği önemli antioksidanlardan biridir. Üç aminoasitten oluşur: Glutamin, Glisin ve Sistein.

Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve kronik enflamasyonun kontrol altına alınması glutatyon düzeylerinin yüksek tutulmasıyla ilişkilidir. Tüm vücutta üretilen, yoğun bir şekilde karaciğerde ve beyin hücrelerinde etki gösteren bir molekül olan glutatyonun üretimi, kötü besleme, alkol, ilaçlar ve toksik maddelerden dolayı azalmaktadır. Bu yüzden dışarıdan alınması gerekmektedir. Laboratuvarda özel yöntemlerle hazırlanan bir biyoteknoloji ürünü olan Glutatyon, terapiler sayesinde 30 yıldır takviye olarak uygulanmaktadır. Glutatyon seviyesinin düşüklüğü, kronik yorgunluk, zayıflık, baş ağrısı, baş dönmesi, uyku sorunları, dermatit, konsantrasyon zorluğu, eklem ağrıları, duygu durum dengesizliği ve depresyon gibi çeşitli şikayetlere sebebiyet vermektedir. Kronik hastalıklar ve otoimmün bozukluklar düşük glutatyon seviyeleri ile de ilişkili olabilmektedir.

Sağlıklı olmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, hastalıklara karşı dayanıklılığı artırmak, yaşlanma belirtilerini azaltmak ve kronik enflamasyonu kontrol altına almak için glutatyon seviyesinin yükseltilmesi gerekir. Glutatyon serum tedavisi ile vücut daha dayanıklı ve sağlıklı hale getirilebilir.

IV İnfüzyon, çok güçlü bir Anti-oksidan olan Glutatyonun seviyesini üst düzeye çıkarmanın en etkili yoludur.

Glutatyon, aşağıdakiler de dahil olmak üzere neredeyse tüm vücut fonksiyonlarının anahtarı olan son derece güçlü bir antioksidandır:

  • Bağışıklık fonksiyonunu iyileştirmek ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olmak
  • Hiper pigmentasyonu önleyerek ve hücrelerde melanin üretimini engelleyerek cildi aydınlatmak ve parlatmak
  • Enflamasyonu azaltmak
  • Yağların parçalanmasına yardımcı olmak
  • Vücudunuzun ilaçlara dirençli hale gelmesini önlemek
  • Yüksek enerjiyi ve zihinsel berraklığı teşvik etmek
  • Serbest radikallere karşı savaşarak yaşlanmayı geciktirici özellikler sağlamak
  • Uyku kalitesinin iyileştirilmesi
  • Detoksifikasyon ve oksidatif stresle mücadele
Glutatyon, küresel pandemiyle birlikte her zamankinden daha önemli bir rol oynamaktadır. Hücrelerin saldırıyı önlemesine yardımcı olarak COVID-19 virüsünün şiddetli etkilerine karşı vücudu korumaya yardımcı olur. Glutatyon eksikliğinde ise virüslerin neden olduğu hasara karşı daha savunmasız hale gelinir.

Glutatyon Terapisi Nasıl Uygulanır?
Glutatyon bir hemşire yardımıyla, ağrısız bir şekilde enjeksiyon ile damardan uygulamadır. Uygulama 10-15 dk. sürer. Glutatyon tozu uygulanmadan önce ampuwa yada saf su ile çözündürülür. Mutlaka damardan alınması gerekir. Çünkü ağızdan alındığında midede etkisi yok olur.

Kullanma Seansları Ve Sıklığı Nasıldır?
Seanslar ilk uygulamada 6 seans olarak, haftada 1 yada 2 defa olmak üzere ( kişinin isteğine bağlı olarak) yada 6 hafta sürecek şekilde uygulanır. Misafirler 6 seansı istedikleri zaman tekrarlayabilirler yada ayda 1 defa olmak üzere birer uygulama şeklinde devam edebilirler.

2.veya 6. uygulamadan sonra etkileri daha belirgin olmaya başlar. Ömür boyu kullanılabilir. Tedavi bırakılsa bile vücuttaki etki 2 ila 4 aya kadar devam eder.